TOP – Pracodawcy Polski Wschodniej


Podczas II Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku zainaugurowaliśmy projekt „TOP Pracodawcy Polski Wschodniej”, wychodząc z założenia, że warto wyróżnić i upowszechnić godne naśladowania doświadczenia przedsiębiorstw z tego regionu Polski, związane z rynkiem pracy, przedsiębiorczością i human resources. Ciekawa formuła, a zwłaszcza plon naszej inicjatywy skłoniły nas do jej kontynuacji.

Celem naszego przedsięwzięcia jest wyłonienie grona dziesięciu wyróżniających się pracodawców – firm z pięciu wschodnich województw naszego kraju – które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy.

Jak w latach ubiegłych, tak i tym razem chcemy, by w gronie laureatów znalazły się firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność, znaczące w swoich branżach. Wśród kryteriów oceny ważną rolę zajmują też naturalnie wysokie standardy relacji między menedżerami, pracownikami i otoczeniem społecznym, w którym na co dzień przedsiębiorstwa działają. Przypomnijmy, że w gronie dotychczasowych laureatów znalazły się firmy z renomą wykraczającą poza region wschodni, a często i granice kraju, m.in.: Ursus, Zakłady Azotowe Puławy, Grupa Nowy Styl, Zakłady Magnezytowe Ropczyce, AC SA, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Odlewnia Żeliwa Fansuld, Targi Kielce, Ostróda Yacht i Zortrax.

Nominacji i wskazań dokonają władze samorządowe poszczególnych województw (marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich), a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości.

Wyróżnienia zostaną wręczone podczas V Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Organizatorami konkursu są Grupa PTWP oraz redakcja portalu PulsHR.pl.

Szczegóły na: www.pulshr.pl