Projekt EEC – Liderzy Przyszłości


Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku po raz czwarty stanie się okazją do inspirujących spotkań młodzieży z praktykami biznesu oraz artystami. Projekt EEC – Liderzy Przyszłości, inicjatywa Grupy PTWP SA współorganizowana przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego, ma na celu promocję wiedzy o gospodarce oraz przedsiębiorczości. W ramach Projektu zaproszeni goście opowiedzą, w jaki sposób połączenie pasji i determinacji przerodzić można we własną, odnoszącą sukcesy działalność.

Formuła spotkania oparta jest na swobodnych rozmowach, połączonych z prezentacjami oraz występami artystycznymi. W ubiegłorocznej edycji Projektu EEC – Liderzy Przyszłości udział wzięło ponad 700 uczniów białostockich szkół, którzy mieli niecodzinną możliwość spotkania na deskach opery Jarosława Kazberuka, Mariusza Kędzierskiego, Jagiellonię Białystok oraz zespół Cochise.

Projekt EEC – Liderzy Przyszłości zainicjowany został w 2014 roku w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i jest obecnie kontynuowany na Śląsku. W zorganizowanych w ramach tego przedsięwzięcia spotkaniach udział wzięło już kilka tysięcy studentów. W białostockiej odsłonie projekt kierowany jest do młodzieży uczącej się w szkołach średnich oraz studentów.

Na scenie sali koncertowej białostockiej opery wystąpią

 • Jagoda Tomaszewska i Patrycja Gryko

  Jagoda Tomaszewska – zawodniczka łucznictwa konnego klubu AMM Archery. Od 7 lat współorganizatorka największych, międzynarodowych imprez sportowych w tej dziedzinie; koordynatorka i instruktor warsztatów i szkoleń z łucznictwa i łucznictwa konnego organizowanych przez AMM Archery. Z zamiłowania fotograf i grafik komputerowy. Łucznictwo konne to dla niej przede wszystkim pasja - możliwość rozwijania własnych umiejętności, przeżywania przygód w najodleglejszych zakątkach świata oraz możliwość nawiązywania międzynarodowych przyjaźni.

  Patrycja Gryko – utalentowana zawodniczka łucznictwa konnego klubu AMM Archery. Patrycja z racji młodego wieku zalicza się do kategorii juniorskiej. Dzięki ciężkim treningom i regularnej pracy zaszła już daleko w tym sporcie. Od początku pod czujnym okiem swojej trenerki, najlepszej kobiety łuczniczki konnej na świecie, białostoczanki Anny Sokólskiej, rozwinęła skrzydła zdobywając medale i wyróżnienia na zawodach krajowych i międzynarodowych. Między innymi w sezonie 2018 uplasowała się na II miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Toru Polskiego.

 • Michał Szafrański

  Najpopularniejszy, opiniotwórczy bloger finansowy w Polsce, podcaster, przedsiębiorca, autor bestellerowych książek i wieloletni dziennikarz prasowy ("Bajtek", "Computerworld", "Gazeta Wyborcza").

  Właściciel najpoczytniejszego, niezależnego bloga finansowego w Polsce "Jakoszczedzacpieniadze.pl" prowadzonego od 2012 roku. Blog w 2013 roku zdobył tytuł "Najbardziej inspirującego bloga" oraz "Społecznie odpowiedzialnego blogera" w 2014 roku. Jego blog w trzy miesiące zarobił 178 tys. zł.

  Systematycznie i z sukcesami zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem bloga, podcastu "Więcej Niż Oszczędzanie Pieniędzy" i kursów online, gromadząc wokół siebie wielotysięczną społeczność i zyskując status eksperta w dziedzinie finansów osobistych. W 2016 r. samodzielnie wydał książkę "FINANSOWY NINJA", która do tej pory sprzedała się w ponad 60 tysiącach egzemplarzy, bijąc rekordy self-publishingu.

  Laureat konkursu Blog Roku organizowanego przez Onet.pl, oraz nominowany do Nagrody Kisiela tygodnika "Wprost" w roku 2016. Zdobywca wielu nagród w konkursach Blog Roku i Blog Forum Gdańsk m.in. dla "Najbardziej inspirującego bloga", "Blogera Odpowiedzialnego Społecznie" oraz "Wpływowego blogera".

  W maju 2018 r. we współpracy z tradycyjnym wydawcą opublikował książkę "Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga", która już w przedsprzedaży spotkała się z ogromnym zainteresowaniem Czytelników.

 • Kuba Kozłowski

  Kuba Kozłowski, 22 lata. Niepełnosprawny sportowiec (dziecięce porażenie mózgowe), który na co dzień porusza się o kulach lub na wózku. Obecnie zakończył studia licencjackie na Uniwersytecie w Białymstoku, na Wydziale Historyczno-Socjologicznym. Od października zacznie studia magisterskie.

  Pływa od 2000 roku i regularnie zdobywa złote medale na Mistrzostwach Polski.

  Największy sukces sportowy – w trakcie imprezy mistrzostw świata IWAS Youth World Games 2018, Athlone, Irlandia, gdzie zdobył srebro na 200 m stylem dowolnym i srebro na 50 m stylem klasycznym.

  Jako mały chłopiec pierwsze 10 lat mieszkał na wsi, skąd musiał być dowożony na zajęcia rehabilitacyjne i treningi pływania, co najmniej 5 razy w tygodniu. Dzięki determinacji rodziców we wczesnych latach mógł częściowo odzyskać sprawność. Od ponad roku ma prawo jazdy i jeździ samochodem. Marzy o karierze naukowej i jednocześnie chce jako trener sportu osób niepełnosprawnych osiągać sukcesy z młodymi ludźmi.

 • Cira & Kubik

  Cira, właściwie Michał Ciruk, białostocki raper i poeta, a także grafik. Współtwórca zespołów Panorama Paru Faktów i Fama Familia. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Zadebiutował w 2005 roku nielegalem pt. "Zapracowany obibok". Kolejne albumy to "Kromka", "Zapracowany obibok 2", "Plastikowy kosmos" czy "Niewidzialny Celebryta".  Wśród mieszkańców Białegostoku znany najbardziej z minialbumu pt. "Pocztówki z miasta B". Na płycie znalazły się piosenki utrzymane w stylistyce lokalnego patriotyzmu.

  Marek Kubik, białostocki kompozytor, realizator dźwięku i producent muzyczny. Przez wiele lat pracował jako lektor radiowy. Jako kompozytor współpracował m.in. z Lukasyno, Cirą i Bezczelem.  Ale miał też okazję komponować utwory do filmów m.in. "Cząstka Podlasia" czy też "Z Nurtem Życia".

  A już niebawem ukażą się 2 wspólne płyty obu Panów – "Poza Czasem" i "Pocztówki z miasta B. 2"

 • Wojciech Nowicki

  Wojciech Nowicki (ur. 22 lutego 1989 r. w Białymstoku) – polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Złoty medalista lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w 2018 w Berlinie. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich 2016. Brązowy medalista mistrzostw świata z 2015 roku w Pekinie oraz brązowy medalista mistrzostw Europy z 2016 roku w Amsterdamie.

  Medalista mistrzostw Polski seniorów – ma w dorobku jeden złoty (Białystok 2017), cztery srebrne (Toruń 2013, Szczecin 2014, Kraków 2015 i Bydgoszcz 2016) oraz dwa brązowe medale (Bydgoszcz 2011 i Bielsko-Biała 2012).

 • Justyna Cichosz i Gracjan Konstantynowicz

  Zawodowa para taneczna. Mistrzowie Polski Par Zawodowych 2007 r. w kategorii Latin American Show i Classic Show Standard, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy. W trakcie kariery amatorskiej finaliści Mistrzostw Polski Północnej i wielokrotni Mistrzowie Okręgu Podlaskiego. Trenerzy Mistrzów Świata i wielokrotnych Mistrzów Polski Formacji Tanecznych. Właściciele największego klubu tańca towarzyskiego w woj. podlaskim. Jako instruktorzy pracują od 2000 r., obecnie prowadzą największy klub w regionie – KADRYL. Współpracują na co dzień z wieloma trenerami, choreografami, instytucjami i agencjami artystycznymi w kraju, uświetniając swoimi pokazami wiele spektakli i imprez okolicznościowych.

 • Barbara Piekut

  MO.YA fashion to marka założona przez Barbarę Piekut, istniejąca na polskim rynku od pięciu lat. Kolekcje marki prezentowane były między innymi w Berlinie i Mediolanie, a sesje zdjęciowe marki publikowały takie pisma i portale, jak: Avanti, Twój Styl, LaMode.info, BE Magazine, Hedonist Magazine czy Elements Magazine wydawany w Nowym Yorku.

  Projektantka zdobyła statuetkę "Podlasianka 2016", jest laureatką konkursu "Bursztynowa Igła" i finalistką "New Look Design Refresh" oraz "Radom Fashion Show", gdzie w roku 2014 zdobyła wyróżnienie i Nagrodę Specjalną, zdobywczynią statuetki Kwartalnika "Moda & Styl" za najpiękniejszą kolekcję i wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie dla projektantów "Young Fashion Day 2013". Projekty z metką MO.YA fashion pojawiają się na czerwonych dywanach, w programach telewizyjnych i na scenach koncertowych i teatralnych, a noszą je między innymi Justyna Steczkowska, Monika Zamachowska, Izabela Zwierzyńska, Agnieszka Kaczorowska, Anna Dec czy Anna Piszczałka.

 • Spotkanie poprowadzą:

 • Sylwia Łuniewska

  Sylwia Łuniewska– dziennikarka, prezenterka i konferansjerka. Na co dzień pracuje w białostockim oddziale Telewizji Polskiej. Prowadziła „Poranek z TVP3 Białystok”. Obecnie jest reporterem programu informacyjnego „Obiektyw” oraz prowadzi program na żywo "Poranek w Obiektywie". Jest redaktorem magazynu "Przystanek Kultura". Przez ponad siedem lat związana z Radiem Akadera. Prowadziła autorskie programy - "Pogotowie prawne" oraz muzyczną audycję "Bez Hologramu", promującą lokalnych artystów. Dodatkowo przeprowadzała wywiady z muzycznymi gwiazdami. Jej gośćmi byli m.in.: Dawid Podsiadło, Ania Dąbrowska czy Maria Peszek. Prywatnie miłośniczka kuchni włoskiej, uwielbia śpiewać.

 • Wojciech Grodzki

  Wojciech Grodzki - absolwent Wydziału Prawa Uniwersytety w Białymstoku, prezenter telewizyjny stacji Polo TV, DJ, konferansjer i wokalista. Uwielbia muzyką i mikrofonem dawać ludziom radość. Zakochany w piłce nożnej. Szczęśliwy mąż i tata 2,5 – leniej Julianki.