Wydarzenia towarzyszące


TOP INWESTYCJE POLSKI WSCHODNIEJ 2016

Grupa PTWP oraz Portalsamorządowy.pl – organizatorzy Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, organizują trzecią edycję konkursu – Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej.

Konkurs ma za zadanie wskazać te inwestycje komunalne, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju gospodarki, regionu i mieszkańców Polski Wschodniej.

Chcemy wskazać najlepsze praktyki inwestycyjne oraz docenić tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces, dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie III Wschodniego Kongresu Gospodarczego (22 września 2016r., Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku). 

TOP PRACODAWCY POLSKI WSCHODNIEJ 2016

Podczas ubiegłorocznego II Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku zainaugurowany został projekt „TOP Pracodawcy Polski Wschodniej”. Ciekawa formuła, a zwłaszcza plon naszej inicjatywy skłoniły nas do jej kontynuacji także i w tym roku.

Celem naszego przedsięwzięcia jest wyłonienie grona dziesięciu wyróżniających się pracodawców – firm z pięciu wschodnich województw naszego kraju – które łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy.

Jak w zeszłym roku, tak i tym razem chcemy, by w gronie laureatów znalazły się firmy nowocześnie zarządzane, stawiające na innowacyjność, znaczące w swoich branżach. Wśród kryteriów oceny ważną rolę zajmują też naturalnie wysokie standardy relacji między menedżerami, pracownikami i otoczeniem społecznym, w którym na co dzień przedsiębiorstwa działają.

Nominacji i wskazań dokonają władze samorządowe poszczególnych województw (marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich), a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie III Wschodniego Kongresu Gospodarczego (22 września 2016r., Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku).