TOP Start-up Polski Wschodniej


TOP Start-up Polski Wschodniej 2016 to możliwość pozyskania kapitału, wsparcia organizacyjnego i eksperckiego, zogniskowania na sobie uwagi mediów – pomocy w walidacji, pilotowaniu i wdrażaniu rozwiązań w start-upach. Słowem: szansa na rozwój biznesu! A także budowy networkingowych kontaktów, długotrwałych relacji młodych przedsiębiorców z przedstawicielami dojrzałego biznesu.

TOP Start-up Polski Wschodniej - znamy już finałową 10-tkę start-upów

Już 22 września o godz. 15.30-17.00 (Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku) wizjonerzy nowoczesnego biznesu zgłoszeni w konkursie TOP Start - up Polski Wschodniej podzielą się swoimi pasjami i zainspirują uczestników Wschodniego Kongresu Gospodarczego!

Jury eksperckie wyłoniło dziesięć najciekawszych, najbardziej interesujących finałowych projektów (TOP 10 Start- up Polski Wschodniej), które będą mogły wystawić własne stoiska w strefie wystawienniczej w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki oraz opowiedzieć o swoim pomyśle na biznes podczas 5-minutowej prezentacji. Do konkursu zgłosiło się blisko 60 start-upów z pięciu województw Polski Wschodniej (podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego).

Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych w konkursie start-upów, które będą uczestniczyć w III Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku, znajdują się m.in.:

Elefundi - aplikacja, która zapełnia rynkową niszę łącząc funkcje planowania zadań
i dzielenia kosztów między siebie, np. planując wakacje, studencki projekt czy imprezę. Elefundi skupia unikatowe funkcje w sposób prosty, dopasowany do grupy docelowej – młodzieży ze szkół średnich, studentów i absolwentów. Partnerem Elefundi jest m.in. międzynarodowa organizacja studencka AIESEC.

Mad Bicycles to marka, która powstała z pasji tworzenia oraz braku akceptacji dla utartych schematów. MAD Bicycles to wykonywane ręcznie w Polsce rowery customowe, czyli egzemplarze do jazdy miejskiej robione na indywidualne zamówienie oraz „szyte na miarę". Absolwent Politechniki Białostockiej w okresie trzech lat od udowodnił, że można w Polsce wystartować od zera i wykreować markę luksusową, która sprzedaje rowery do USA, Holandii i Szwajcarii. Implementowane w rowerach podlaskie folkowe wzory cieszą się dużą popularnościa wśród obcokrajowców.

Photon to mały robot stworzony przez studentów Politechniki Białostockiej, który ma pomagać najmłodszym w poznawaniu programowania. Uczyć się w ten sposób mogą dzieci już od 6 roku życia, rozpoczynające dopiero swoją przygodę z edukacją. Photon jest laureatem Podlaskiej Marki Konsumentów 2016.

Opaska zaciskowa elastyczna - przedmiotem działalności firmy jest wprowadzenie na rynek i sprzedaż nowego typu opaski zaciskowej. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu i elastycznej formie, opaska ułatwi wiele prac domowych przydając się wszędzie tam, gdzie chcemy coś do czegoś przymocować. Opaska po związaniu jednego elementu nadaje się do dalszego użycia, aż do czasu wykorzystania jej całej długości.

Inspectios - usługi inspekcji infrastruktury przemysłowej przy pomocy dronów, do których podłączone są kamery i/lub urządzenia pomiarowe (np. kamera na podczerwień). Usługa eliminuje ryzyko ludzkie oraz zmniejsza koszty przeglądów kominów, linii energetycznych oraz elementów infrastruktury, do których dostęp dla człowieka jest ograniczony lub niebezpieczny. Wykorzystanie dronów pozwala także na inspekcję części infrastruktury bez konieczności jej wyłączania z użytkowania i przy znacząco mniejszych kosztach niż użycie do tego celu helikoptera.

Sprzedajodpady.pl - główny cel projektu opiera się na stworzeniu i wdrożeniu innowacyjnego, mobilnego systemu łączącego odbiorców i wytwórców odpadów. Pomysł aplikacji/serwisu internetowego powstał w odpowiedzi na potrzebę szybkiego i łatwego przekazania odpadów powstających w firmach i podmiotach instytucjonalnych, specjalistycznym podmiotom zajmującym się utylizacją i recyklingiem odpadów.

Innovative Engineering - zajmuje się tworzeniem systemów sterowania maszyn i urządzeń przemysłowych oraz ich odnawianiem i modernizacją. Specjalizacją start-upu są układy sterujące i optymalizujące pracę dźwigów osobowych.

Toroidy.pl - produkcją nowatorskich konstrukcji technicznych mających zastosowanie w elektronice i elektrotechnice. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest ograniczenie zużycia energii elektrycznej poprzez stosowanie innowacyjnych technologii. Przykładowo konstrukcja „Platformy obsługi dronów" pozwala na wytwarzanie z wiatru energii elektrycznej, która przekazywana jest dronom wykonującym swoje zadania w przestrzeni.

TangramCare wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji do poprawy sposobu leczenia. Produkty start-upu potrafią modelować przebieg choroby, określać optymalny czas pobytu w szpitalu oraz kształt leczenia poszpitalnego. Dzięki wykorzystaniu przetwarzania języka naturalnego, lekarze mogą zyskać obiektywną informację o stosowanych produktach medycznych, co w konsekwencji może prowadzić do lepszego dostępu do informacji i personalizacji leczenia.

Konwektor ROD – urządzenie dedykowane do kominków, pieców wolno stojących (tzw. kozy), kotłów c.o., które skutkuje odzyskiem energii cieplnej ze spalin i wykorzystaniem jej do ogrzewania pomieszczeń.

Inicjatywa TOP Start-up Polski Wschodniej po raz pierwszy towarzyszy największej imprezie gospodarczej poświęconej perspektywom rozwojowym Polski Wschodniej.

TOP Start-up Polski Wschodniej 2016 to: 

 • Prezentacja własnego start-upu na stoisku

  Możliwość przedstawienia swojego pomysłu gościom Kongresu w przestrzeni wystawienniczej.

 • Pozyskanie inwestora lub biznesowego partnera

  Kongres gromadzi wielki biznes i daje możliwość zaistnienia przed przedsiębiorcami z kapitałem.

 • Uwaga mediów i rozgłos

  Szansa na znalezienie się na czołówkach gazet. Dziennikarze na Kongresie nie przejdą obojętnie obok najbardziej innowacyjnych start-upów.

 • Wymiana doświadczeń i nawiązywanie kontaktów

  Nauka, wymiana poglądów i czerpanie inspiracji do zmiany i działania. Stworzenie sieci kontaktów, które przyspieszą realizację celów i pomagają osiągnąć sukces.

***

Zapraszamy do współpracy! Osoby zainteresowane spotkaniem z wybranymi start-upami, prosimy o kontakt:

Kontakt:
Paulina Dudek
tel. 32 356 76 08
e-mail: paulina.dudek@ptwp.pl

***