Prelegenci


A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S T V W Z Ż
Lech Fronckiel

Lech Fronckiel

wiceprezes zarządu, Satoria Group SA, prezes zarządu, BiaVita Polska SA

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego. Odbył staże w Niemczech na Uniwersytecie we Freiburgu i LVM Versicherungen w Muenster w zakresie controllingu finansowego. Jako pracownik naukowy zajmował się problematyką transferu nowoczesnych technologii.

Wieloletni Wiceprezes Zarządu SATORIA Group SA z siedzibą w Warszawie. Współtwórca Grupy Kapitałowej SATORIA, opartej całkowicie na polskim kapitale, której głównym obszarem działalności i kompetencji jest świadczenie usług hotelarsko-konferencyjnych, zarządzanie obiektami hotelowymi, a także wynajem powierzchni biurowych.

Od 2013 roku, w ramach struktury Grupy Kapitałowej SATORIA, sprawuje funkcje Prezesa Zarządu BiaVita Polska SA z siedzibą w Białymstoku – właściciela Sanatorium Uzdrowiskowego „Augustów” w Augustowie. W tym czasie Sanatorium Uzdrowiskowe „Augustów” przeszło rozbudowę oraz modernizację dzięki czemu województwo podlaskie zyskało jedyny taki, nowoczesny obiekt uzdrowiskowy oferujący szeroki wachlarz usług i zabiegów medycznych oraz MediSpa.

W 2018 roku uhonorowany tytułem Ambasadora Augustowa przyznanym przez Burmistrza Augustowa w dowód uznania dla dorobku na rzecz budowania Marki Uzdrowiska i godne rozsławianie Augustowa w kraju i na świecie.

Członek Rady Nadzorczej GPM VINDEXUS SA – spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz członek Rad Nadzorczych podmiotów prywatnych.

Bierze udział w sesjach:

 • Klastry i ich rola w rozwoju gospodarki

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Klastry i ich rola w rozwoju gospodarki

  • Klastry jako kwintesencja przedsiębiorczości i innowacyjności. Podsumowanie doświadczeń. Dobre praktyki
  • Przyszłość. Polityka klastrowa w deklaracjach rządu i Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Rola samorządów i unijnej pomocy
  • Cele dla Krajowych Klastrów Kluczowych (KKK). Czy rzeczywiście realnie pomagają w międzynarodowej rywalizacji?
  • Warunki do rozwoju klastrów w Polsce Wschodniej. Specjalizacje?

POWRÓT